Opublikowano

Medycyna

Upały, a zdrowie

alergieUpały i ich wpływ na zdrowie nie mogą być bagatelizowane. Wysoka temperatura otoczenia wpływa znacząco na funkcjonowanie organizmu człowieka. Osoby z chorobami sercowo-naczyniowymi, pracujące latem, są narażone na zaostrzenie dolegliwości ze strony układu krążenia – alarmują eksperci…

Zagrożenia ze strony komputera

Problemy z postawą ciała, nadgarstkami, krążeniem. Wady wzroku, a nawet impotencja. To tylko niektóre zagrożenia wynikające z przeciążenia organizmu poprzez pracę z komputerem. ważne jednak jest to, aby potrafić zminimalizować ewentualne niekorzystne czynniki..

Alergie

Alergie to choroby współczesnej cywilizacji. To zjawisko bardzo powszechne. Najczęszczym skutkiem alergii jest całoroczny nieżyt nosa, sezonowy katar sienny, pokrzywka, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, astma, oraz uczulenia na pokarmy, uczulenia na żądła pszczół i os, wstrząs anafilaktyczny. Leczenie alergii jest bardzo trudne.

Czas na nogi

Medycyna jest pomocna i decyduje o jakości naszego życia. Większość z nas omija lekarzy, ale gdy pojawiają się problemy mimo wszystko korzystamy z pomocy medyków. Internista mierzy nam ciśnienie, osłuchuje nas i wypisuje skierowania na podstawowe badania medyczne. Okulista troszczy się o nasz wzrok, kardiolog dba o serca, a ortopeda ma baczenie na nasze narządy ruchu, czyli nogi, dzięki którym możemy przemieszczać się bez problemów.