Opublikowano

Odskocznia od miejskiej dżungli

zenZ myślą o paniach, specjalną ofertę powakacyjną przygotował salon DAY SPA ZEN. Proponowane w nim rytuały mają pomóc w nabraniu sił witalnych i życiowej energii, odmłodzić organizm wycieńczony codzienną rutyną, przynieść ukojenie i relaks oraz zapewnić utrzymanie właściwej równowagi psychicznej i fizycznej. Ich koncepcja opiera się na naturalnych siłach 4 żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi.

– Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym można poczuć się jakby w innym świecie i przybliżyć się do natury. Kojąco działa dotyk drugiego człowieka, znającego ludzkie ciało i jego bolączki, budzącego zaufanie, bo dobrze przeszkolonego – mówią właściciele Day SPA ZEN.

Dlatego też wszystkie zabiegi wykonywane są na cztery ręce, zawsze przez mężczyznę i kobietę, by wykorzystać energię męską i żeńską, czyli zrównoważyć Jing i Jang. – Ciało masowane przez dwie osoby znacznie szybciej się relaksuje, niż przy powszechnie znanych masażach – podkreślają twórcy oferty SPA.

DAY SPA ZEN proponuje szeroki wybór tradycyjnych rytuałów orientalnych, tropikalnych i słowiańskich w nowoczesnym wydaniu, jednak z zachowaniem elementów filozofii Wschodu oraz właściwych proporcji i szacunku dla tradycyjnych metod utrzymania zdrowia i powrotu do stanu harmonii.

Zabiegi wykonywane są w trzech przestronnych pomieszczeniach, co ma dawać poczucie swobody i komfortu. Nieodłącznym wyposażeniem każdego pokoju w SPA jest sauna. DAY SPA ZEN posiada wilgotną saunę ziołową, która gwarantuje wspaniały relaks, ale również oczyszcza organizm, rozluźnia mięśnie, wzmacnia odporność. Korzystnie wpływa na samopoczucie w stanach różnego rodzaju lęków oraz dla osób z bezsennością. Ze względu na niższą niż w standardowych saunach temperaturę może być bez obaw stosowana u osób z nadciśnieniem, problemami układu krążenia niedużymi żylakami, popękanymi naczynkami. Wszystkim zabiegom towarzyszy przyjemna i kojąca zmysły, specjalnie dobrana muzyka relaksacyjna, współgrająca z charakterem i filozofią konkretnego rytuału.

Na każdym etapie zabiegów wykorzystywane są kosmetyki oparte na recepturach ajurwedyjskich, stworzone na bazie naturalnych ziół i olejków eterycznych. SPA posiada własną, oryginalną serię kosmetyczną Vata, Pitta, Kapha. Kosmetyki tworzone są indywidualnie dla klientek, na podstawie przeprowadzonego przez specjalistę wywiadu. Zindywidualizowane kosmetyki towarzyszą paniom na każdym etapie relaksujących chwil w SPA. W każdym zestawie znajduje się mydło, szampon pod prysznic, olej do masażu i masełko oraz zestaw ziół stosowany w saunie. Jak zapewniają właściciele, stosowane w DAY SPA ZEN kosmetyki „są wyjątkowe, bo nie posiadają żadnych konserwantów ani dodatków syntetycznych. Są przyjazne dla alergików i bezpieczne dla kobiet w ciąży, bo nie ma w nich żadnych niebezpiecznych ziół ani chemii.”

Twórcy nowego warszawskiego SPA zadbali niemal o każdy szczegół, począwszy od przyjaznego, relaksacyjnego wnętrza, poprzez ręcznie wykonane urządzenia, aż po stroje, które zakładane są przed zabiegami. Stroje zarówno dla gości, jak i pracowników SPA zostały zaprojektowane przez Dawida Wolińskiego, jednego z najwybitniejszych polskich projektantów mody. Sam Woliński mówi, że „ubrania dla DAY SPA ZEN charakteryzują się wygodą, jakością i tym, że dają poczucie luksusu i odprężenia.”

Nad przebiegiem całego procesu relaksacyjnego i zdrowotnego czuwają wykwalifikowani specjaliści. – Pracownicy DAY SPA ZEN swoje umiejętności zdobywali na specjalistycznych, renomowanych uczelniach, kursach i licznych międzynarodowych szkoleniach w Indiach, na Hawajach, Rosji oraz w Polsce – informują właściciele.

DAY SPA ZEN to nowy punkt na mapie modnych, trendowych miejsc w Warszawie. Mieści się w lofcie – budynku, w którym przez lata znajdowały się pomieszczenia przemysłowe Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. W tej chwili loft powoli wypełnia się galeriami, studiami i biurami. Jest w niedalekim sąsiedztwie Fabryki Koronek przy Burakowskiej oraz centrum handlowego Arkadia.