Opublikowano

Metody depilacji twarzy – zapomnij o wąsiku

twarzOwłosienie na twarzy mężczyzny zależy od mody. Niekiedy uznaje się je za oznakę męskości i dojrzałości, w innych okresach na topie jest gładko wygolona twarz będąca synonimem dbałości o wygląd. W przypadku kobiet jest inaczej – owłosienie na twarzy niezmiennie uznawane jest za niekobiece. Poznaj więc metody depilacji twarzy i dowiedz się, jak skutecznie pozbyć się utrapionego wąsika. Skąd bierze się owłosienie na twarzy u kobiet?

U większości pań skóra twarzy pokryta jest delikatnym meszkiem – widać go, gdy spojrzymy pod światło. Są to jednak włoski mięciutkie, jasne i delikatne, nikomu nie przeszkadzają. To pozostałość po dawniejszym owłosieniu całego ciała. Niektóre panie mają jednak silniejsze i ciemne owłosienie, zwykle zlokalizowane nad górną warga, gdzie przyjmuje postać tak zwanego wąsika. Przyczyną są zwykle męskie hormony. Gdy w organizmie kobiety mają one wysoki poziom, pojawia się wąsik. To dlatego mają go często brunetki, naturalnie wyposażone w większą ilość testosteronu. Do ciekawostek należy fakt, że w niektórych kulturach wąsik jest oznaką…namiętności. Nie jest to pozbawione uzasadnienia, bo rzeczywiście wyższy poziom testosteronu u kobiety wiąże się z podwyższonym libido. Niezależnie jednak od tego, Polki chcą mieć gładką twarz. Jakie metody depilacji twarzy mamy do dyspozycji? Golenie bardziej szkodzi niż pomaga

Golimy nogi, pachy – kusi więc, by maszynką usunąć także wąsik. Lepiej jednak oprzeć się tej pokusie. Łatwo możemy się zaciąć i nabawić nieestetycznych blizn. Poza tym zacięcie będzie dobitnym dowodem na golenie wąsika, a dla wielu kobiet to problem wstydliwy. Poza tym po goleniu włosy odrastają bardzo szybko, czasem już po dwóch dniach. Z czasem mogą też stać się sztywniejsze i ciemniejsze. Wosk i cukier – w domu lub u kosmetyczki.

Coraz popularniejsza depilacja woskiem nadaje się też do usuwania owłosienia z twarzy. Można to zrobić oczywiście w domu, korzystając z gotowych plastrów z woskiem. W Internecie znajdziemy też przepisy na to, jak w domu przygotować pastę cukrową. Jednak ze względu na dość niską cenę tego zabiegu, warto skorzystać z usług kosmetyczki. Zrobi to szybciej niż my same, a cała sprawa zajmie nam tylko chwilkę. Zaleta tej metody to usuwanie włosków wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają znacznie wolniej. Po kilku zabiegach są też wyraźnie słabsze i jaśniejsze, a efekty zabiegu utrzymują się coraz dłużej. Do wad tej metody należy zaliczyć podrażnienie i zaczerwienienie skóry, jakie utrzymuje się, zależnie od indywidualnych skłonności, od godziny do kilku godzin. Poza tym nie jest to metoda dla pań, które mają delikatną skórę i skłonność do powstawania pajączków. Rozjaśnianie zamiast usuwania. Jeśli masz delikatny wąsik i nie chcesz wyrywać włosów, pozostaje ci pośrednia metoda – rozjaśnienie ich. To sposób znany od dawna, niegdyś stosowano w tym celu waciki nasączone wodą utlenioną. Dziś masz do dyspozycji profesjonalne preparaty kosmetyczne.

Laser – drogi ale skuteczny Depilacja laserowa dokonała prawdziwej rewolucji w tej branży. Wreszcie można mówić o naprawdę skutecznym i trwałym usuwaniu owłosienia. Laserowa depilacja jest najdroższą metodą, ale w przypadku usuwania wąsika jest to stosunkowo mało wygórowana cena – lekarz zajmuje się małym kawałkiem skóry. Ze względu na wysoką skuteczność, laserowa depilacja twarzy polecana jest przede wszystkim brunetkom, których problemem jest silne i ciemne owłosienie twarzy.

Kremy i pianki do depilacji twarzy Depilacja chemiczna, do jakiej zaliczamy kremy i pianki to metoda czasowego usuwania owłosienia. Nie działa ona na cebulki włosów, usuwa włoski, bo rozpuszcza tworzącą je kreatynę. Działa szybko, wystarczy kilak minut, by usunąć wąsik. Zaleta tej metody to też jej niska cena. Do wad należy zaliczyć fakt, że zabieg należy często powtarzać, około dwa razy w tygodniu. Poza tym może dojść do reakcji alergicznej, szczególnie jeśli masz wrażliwą skórę. Wielu osobom nie odpowiada też silny, chemiczny zapach tego typu kosmetyków.