Opublikowano

Beauty Defect Repair – odnowa skóry

skóraMetoda jest absolutnie unikalna i niezwykle efektywna (efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu), stosunkowo łatwa do opanowania (jednodniowy trening) i bardzo bezpieczna dla skóry.
Przypomnijmy w skrócie, że zabieg BDR zalecany jest dla ogólnego poprawienia wyglądu skóry, dla poprawienia jej struktury, aby zminimalizować problemy atroficzne, zminimalizować zmarszczki, zwiększyć elastyczność i wytrzymałość skóry, przywrócić naturalne procesy
w skórze. Dodatkowo zabieg ma właściwości oczyszczające skórę i zwalcza rozszerzone naczynka.

W tym artykule pragniemy przyjrzeć się poszczególnym preparatom stosowanym w zabiegu. Każdy z nich odpowiada kolejnym etapom zabiegu, jednak mogą być również używane w domu samodzielnie przez Klientkę.

Re-move ultra cleaner

Re-Move to kremowe mleczko do oczyszczania skóry suchej i mieszanej.
Mleczko nie zawiera mydła ani olei mineralnych i dlatego nadaje się świetnie dla skóry suchej i mieszanej. Preparat doskonale odświeża i witalizuje skórę, jest przez nią dobrze tolerowany i przygotowuje ją do dalszych etapów zabiegu. Nawilża i utrzymuje prawidłową wartości pH skóry. Aby oczyścić skórę nanosi się 1-2 dozy Re-move ultra cleansera na skórę, rozprowadza z wodą i wykonuje demakijaż. Następnie zmywa się preparat ciepłą wodą. Czynność powtarzamy 2 razy i osuszamy skórę.
Mleczko używa się również w domu podczas kuracji, ale jest polecane również do stosowania poza kuracją. W obu przypadkach stosuje się je codziennie wieczorem przez około 5 miesięcy.

Re-action

Re-action jest specjalną formą odnowy skóry, którą możemy przeprowadzać w gabinecie kosmetycznym. Peeling ten jest jednym z najefektywniejszych zabiegów, stosowanych przy wielu problemach skóry.
Cel osiągamy poprzez kontrolowane usuwanie wierzchnich, obumarłych warstw komórek naskórka, dzięki czemu komórki tworzące głębsze warstwy skóry, zostają pobudzone do regeneracji. Zmarszczki zmniejszają się a skóra wygląda młodziej, zdrowiej, staje się promienna i bardziej jędrna.
Tzw. cement międzykomórkowy – substancja, która spaja zewnętrze warstwy rogowe, zostaje dzięki kwasom owocowym rozszczepiony. Dzięki temu przyśpiesza się złuszczanie zgrubiałej warstwy rogowej naskórka. Drobne zmarszczki na powierzchni skóry zostaną natychmiast wygładzone. Z wiekiem warstwa rogowa naskórka staje się grubsza i traci napięcie. Zmarszczki stają się coraz wyraźniej zarysowane. Ponadto zgrubienie prowadzi do przesuszenia, szorstkości i zmatowienia powierzchni skóry. Skóra staje się słabiej nawilżona, szara i zmęczona. Produkty pielęgnacyjne nie są intensywnie wchłaniane i nie mogą odpowiednio działać.
Re-action oddziela komórki poprzez rozpuszczenie łączącego je cementu. Dzięki temu skutecznie usuwa warstwy rogowe naskórka, często pogrubiałe pod wpływem promieni UV i innych czynników środowiskowych. Produkcja nowych komórek zostaje przyśpieszona, zwiększa się zdolność skóry do wiązania i zatrzymywania wilgoci, a co za tym idzie stopień jej nawilżenia ulega znacznej poprawie, skóra staje się wygładzona, świeża
i miękka w dotyku, przebarwienia ulegają rozjaśnieniu. Dziś już wiemy, że wysokoprocentowe AHA jednocześnie przenikają w skórę właściwą, w której powstają głębokie zmarszczki. Nowe badania dowodzą, że AHA pobudzają fibroblasty w głębszych warstwach skóry do zwiększonego wytwarzania kolagenu i elastyny. Zatem wzmocnieniu i zagęszczeniu ulega cała skóra.Zabieg przynosi również doskonałe efekty w zabiegach na szyję, dekolt oraz plecy.
Zabiegi wykorzystujące preparaty Re-action zawierające skoncentrowane kwasy o stężeniu 10%, 15%, 20%, 30% i 40% należą do najpowszechniej stosowanych i najefektywniejszych metod w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Do pielęgnacji domowej przeznaczony jest kwas o stężeniu 10%. Stosuje się go wyłącznie poza kuracją 2 lub 3 razy w tygodniu w zależności od rodzaju skóry.
Najlepsze efekty uzyskamy stosując Re-action na skórze o dużych porach, grubej, słabo nawilżonej, atroficznej. Jest jednak zalecany do różnych rodzajów skóry, a więc: suchej, tłustej, mieszanej, normalnej, a także skóry o specyficznych dolegliwościach – podrażnionej po nadmiernym opalaniu, skóry mocno zrogowaciałej. W zależności od rodzaju skóry dobiera się odpowiedni rodzaj preparatu: natural skin refiner (skóra sucha wrażliwa lub cienka) z kwasem cytrynowym lub mlekowym lub deep skin refiner (sucha z dużymi porami, tłusta, gruba, niewrażliwa, z bliznami lub trądzikiem) z kwasem glikolowym z trzciny cukrowej i ekstraktem z dużego łopianu o działaniu ściągającym i hamującym stany zapalne).

Re-charge contour push-up

Re-charge contour push-up to preparat zwiększający wiązanie wody w skórze. Skóra odzyskuje witalność i jędrność, staje się odprężona i zrelaksowana. Kontury twarzy poprawiają się.
Wygląd i funkcje skóry stają się widocznie poprawione. Zauważalne odmłodzenie i rewitalizacja to efekt stymulacji procesów metabolicznych w skórze. Poszczególne warstwy skóry wzmacniają się, dzięki czemu drobne zmarszczki, bruzdy czy inne niedoskonałości skóry ulegają „rozmyciu”. Wolne rodniki zostają zablokowane, a skóra staje się mocniejsza dzięki zwiększonym możliwościom wiązania wody.
Re-charge contour push-up ma bardzo dobrą kompatybilność, również dla bardzo wrażliwej skóry. Efekt działania jest odczuwalny i widoczny natychmiast po zastosowaniu. Preparat jest szczególnie polecany dla skóry suchej, słabo nawilżonej i osłabionej opalaniem. Produkt nie zawiera barwników (pigmentów) i substancji zapachowych. Preparat Re-charge contour push-up należy stosować dla wyrównania/wygładzenia powierzchni skóry, również jako produkt bazowy pod każdy krem pielęgnacyjny. Poprawia on działanie każdego produktu pielęgnacyjnego poprzez efekt „nasączania” skóry kwasem hialuronowym. Aby podtrzymać efekty zabiegów wykonywanych w gabinecie, konieczne jest regularne stosowanie Re-charge contour push-up w pielęgnacji domowej rano i wieczorem, dla każdego typu skóry.