Opublikowano

Masaż kryształem górskim Pure Balance

kryształInstruktaż

1. Nawiązanie kontaktu
Na początku nawiąż kontakt z pacjentką i nałóż jej dłonie na siebie, lekko je przyciskając.

2. Głowa i kark
Ustaw się za pacjentką, a następnie gładkimi pociągnięciami obydwu dłoni przesuwaj się od górnej części pleców przez kark aż do płatków uszu.
Chwyć dłońmi głowę i delikatnie ją unieś. Następnie przekręć głowę ostrożnie w lewo tak, żeby znalazła się tylko na lewej dłoni. Tył głowy masuj, wykonując końcami palców małe okrężne ruchy. Teraz przekręć głowę w prawo i powtórz czynności masujące. Wygładź dłońmi kark i nałóż na szyję pacjentki Pure Balance Energizer. Przez to rozgrzeją się kryształy górskie potrzebne do kuracji.

3. Uszy
Kciukiem i palcem wskazującym masuj płatki uszu i obrzeże małżowiny, wykonując okrężne ruchy miejscami lekko na nie naciskając. Naciskając odpowiednie punkty, stymulujesz odpowiadające im organy.
Przykryj włosy ręcznikiem i rozprowadź na twarzy, szyi oraz dekolcie 5 dawek Pure Balance Serum.

4. Twarz i dekolt
Masaż dłońmi
A. Wykonując lekkie uciski palcami wskazującymi, uaktywnij punkty twarzy (nr. 1, 2, 3, 4). Utrzymuj stały, lekki ucisk przez ok. 3 sek. i zwolnij palce. Powtórz wszystko 3 razy.

B. Stymuluj układ limfatyczny: masuj szyję małymi kolistymi ruchami w kierunku z góry na dół (punkty nacisku 5a, 5b, 5c). Pobudź układ limfatyczny, lekko masując punkt 5d.

5. Masaż energetyzujący kryształem górskim
A. Nałóż na twarz i dekolt Pure Balance Energizer i wykonuj płaskie pociągnięcia od czoła aż do piersi. Za każdym razem na zewnątrz i z góry na dół.
B. Wygładź kark i zacznij go masować grubszą końcówką kryształu, wykonując przy tym ruchy koliste. Na koniec przeciągnij nim po zewnętrznej części twarzy ku czołu.
C. Końcówkami kryształów okrążaj zewnętrzne kontury twarzy. Prawy kryształ przesuń na lewą stronę w kierunku brody, a następnie cofnij w prawą stronę ku czołu. Z lewym kryształem rób to samo, tyle że w odwrotnym kierunku. Powtórz każdą z czynności po 3 razy.
D. Małymi okrężnymi ruchami stymuluj kryształem punkt 6 – ,,trzecie oko”. Następnie skoncentruj się na górnych partiach brwi, przesuwając po nich kryształ od środka czoła do skroni, cały czas delikatnie masując małymi okręgami. Przejdź dalej pod oczy i zatrzymaj się przy wewnętrznych kącikach, wykonując w tym miejscu delikatne pogłębiające się naciski (punkt 1). Powtórz czynność 3 razy.
E. Przesuń się teraz z wewnętrznych kącików oczu w kierunku nosa (punkt nacisku 3), cały czas wykonując lekkie uciski.
Uaktywnij punkty nad górną i pod dolną wargą, uciskając lekko te miejsca przez kilka sekund. Ruchami kolistymi stymuluj mięsień okrężny ust (punkt 4). Następnie, wykonując te same ruchy, schodź po szyi w dół aż do ramion.
F. Ruchami okrężnymi wymasuj ramiona, powoli przechodząc w kierunku karku, a następnie po bocznych częściach twarzy wróć na czoło, gdzie kryształem wykonuj półkoliste ruchy punktu 6 (Yin/Yang).
G. Powoli przejdź teraz na oczy i zatrzymaj się przez kilka sekund na ich zewnętrznych partiach (punkt 1). Ruchami okrężnymi od czoła w kierunku oczu stymuluj punkty 1 i 2. Powtórz te czynności wedle uznania.
H. Wykonując ruchy w kształcie ósemki, stymuluj punkt nacisku 7, oraz obszar skroni (punkt 8). Na koniec okrąż kilka razy oczy.
J. Kolistymi ruchami wymasuj policzki i podbródek, za każdym razem w kierunku zewnętrznym.
Wykonuj gładzące szyję i obojczyk ruchy i przejdź przez ramiona na kark, masując go dużymi kolistymi ruchami.
K. Okrężnymi ruchami masuj dekolt, wykonując kilkakrotne ruchy od środka na zewnątrz. Powoli przejdź na kark i wróć na dekolt. Następnie powtórz wszystkie ruchy.
L. Połóż kryształy na płasko i przeciągaj je powoli od piersi w kierunku brody.
M. Kilkakrotnie wymasuj okrężnie ramiona i przejdź na kark. Powróć delikatnie na czoło, przeciągając ruchy po obrzeżach twarzy.
N. Delikatnymi ruchami wymasuj czoło i policzki w różnych kierunkach od wewnątrz na zewnątrz.
O. Wykonaj ruchy okrążające twarz (patrz punkt C) i zakończ masażem karku. Przyłóż kryształy do karku i pozwól pacjentce odczuć energetyzujące właściwości kryształów.

Zakończ sesję, delikatnie wygładzając dłońmi twarz, szyję, dekolt i kark.