Opublikowano

Siłownia

silowniaBardzo ważne są wyważone treningi oraz odpowiednie odżywianie. Nie chodzi tutaj o popularne odżywki i inne suplementy, a nawet sterydy. Chodzi o odpowiednią dietę i konkretny plan treningu. Na pewno tego typu rzeczy może ustalić trener po zapoznaniu się z osobą.

W zależności od udostępnianego sprzętu należy rozpocząć od rozgrzewki na małym obciążeniu. Później należy przejść kilka seri po kilka powtórzeń w zależności od ustalonego cyklu.
Rynek jest bogaty w różnego rodzaju sprzęty, także nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego. Poczynając od prostych hantli do rozbudowanych sprzętów wielostanowiskowych.

Trening mięśni brzucha powinien być poprzedzony rozgrzewką. Wielu uważa że sam ten trening jest rozgrzewką, ale nic bardziej mylnego.

Prawidłowa rozgrzewka przed treningiem mięśni brzucha to, odpowiednie ćwiczenia angażujące grzbiet. Skłony, skręty tułowia, krążenia bioder jak również mięśnie prostowniki bioder. Dużym błędem w treningu mięśni brzucha są zbyt częste treningi. należy robić przerwy w postaci kilku dni. Właściwie od 2 dni do 4.

Ćwiczenia:

  • Skłony w leżeniu płasko
  • Skłony w leżeniu, głowa w dół
  • Unoszenie nóg w leżeniu
  • Unoszenie nóg w zwisie na drążku
  • Skręty tułowia