Opublikowano

Choroby kręgosłupa

kregoslupGłównym powodem odczuwania bóli kręgosłupa jest nieprawidłowy tryb życia. Prowadzenie siedzącego trybu życia powoduje przesunięcie dysków kręgowych.

Do głównych przyczyn bólów kręgosłupa (pleców) możemy zaliczyć:
ucisk przemieszczonego jądra miażdżystego wewnątrz dysku, na pierścień wł+-knisty, oponę twardą i korzeń nerwowy (ponad 90% wszystkich przypadków)ograniczona ruchomość kręgosłupa przykurczonymi mięśniami, więzadłami ograniczenie ruchomości zmianami kostnymi, zwyrodnieniami.

Samodzielne leczenie bóli karku i kręgosłupa. Na pewno pomoże przyjmowanie właściwej pozycji w trakcie siedzenia, snu lub jazdy samochodem. można korzystać z usług masażysty. Są to jednak sposoby, które pomogą na krótko. W razie poważniejszych objawów i bólu należy zgłosić się do lekarza specjalisty.

Terapia manualna Mc Keenzie

Metoda polega na biomechanicznym diagnozowaniu i leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa. Ból krzyża jest jedną z najczęstszych przyczyn niesprawności w populacji czynnej zawodowo z powodu zbyt długiego siedzenia w złej pozycji, braku ruchu i przeciążenia kręgosłupa. Metoda McKenzie to program badania i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego oraz kończyn górnych i dolnych. Terapia ta opiera się na dokładnej analizie pochodzenia bólu, doborze odpowiedniej techniki (ćwiczenia lub manipulacje) oraz edukacji pacjenta: co i jak należy robić by pokonać ból i uniknąć nawrotu choroby.