Opublikowano

Ścinanie grzywki

grzywkiSamodzielne ścinanie grzywki nie jest sprawą prostą. Można nawet powiedzieć, że trudniej jest ściąć grzywkę niż całe włosy. Dlaczego? Otóż jeśli coś się nie uda, włosy można jeszcze jakoś upiąć lub poprosić o pomoc fryzjera, natomiast jeśli chodzi o grzywkę, to trudno jest ukryć, gdyby coś poszło nie tak…

Jeśli chcesz jednak spróbować swoich sił, pamiętaj, że grzywkę należy obcinać po zwilżeniu włosów (wodą lub lakierem) – nie można jednak zapomina, że kiedy włosy wyschną, staną się dużo krótsze! Wielu fryzjerów radzi, aby na początku ścinać grzywkę, kiedy włosy są suche, aby nie skrócić jej za bardzo.

Kiedy nawilżyłaś już grzywkę, musisz dokładnie oddzielić ja od reszty włosów. Jest to bardzo ważne, ponieważ w innym przypadku możesz niechcący obciąć niechciany kosmyk, co całkowicie zburzy efekt końcowy. Tak więc po oddzieleniu grzywki od reszty włosów, należy je spiąć gumką, aby nie przemieściły się nawet, kiedy będziesz ruszać głową. Teraz powinnaś ustawić się przed lustrem i zadbać o to, aby światło padało prosto na Twoją głowę – pamiętaj też, żeby wcześniej zaopatrzyć się w ostre nożyczki (najlepiej profesjonalne nożyczki fryzjerskie – można je dostać w hurtowni fryzjerskiej lub w dobrze zaopatrzonej drogerii).

Zanim zaczniesz ciąć, powinnaś najpierw zastanowić się, jaka długość grzywki chcesz uzyskać (pamiętać, że teraz masz mokrą grzywkę i po wyschnięciu będzie ona krótsza). Jeśli zabierasz się za skracanie grzywki po raz pierwszy, raczej nie kombinuj z cieniowaniem – jest to bowiem trudna sztuka dla kogoś, kto nie ma wprawy w cięciu włosów.

Tak więc zaczynamy. Włosy dzielimy na trzy równe warstwy. Cięcie zaczynamy od warstwy znajdującej się najbliżej czoła. Następnie podcinamy warstwę środkową, a później wierzchnią (kolejne warstw warto spiąć klipsami).

Jeśli masz kręcone włosy, obcinanie grzywki jest znacznie trudniejsze.

W tym przypadku lepiej nie eksperymentować i usiąść wygodnie na fotelu obrotowym oddając się w ręce profesjonalistów.