Opublikowano

Rodzaje masaży

Masaż gorącymi kamieniami

aromaterapiaRelaksacyjny zabieg, łączący w sobie wiele technik masażu i termoterapii. Opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. Przywraca równowagę psychiczną i fizyczną. Masaż kamieniami jest głęboko uzdrawiający. Daje poczucie głębokiego relaksu, pozwalając na uwolnienie stresu nagromadzonego w ciele masowanej osoby. Wprowadza do ciała harmonię, równowagę i spokój. Jest bardzo przyjemną terapią zarówno dla klienta jak i dla wykonującego masaż. Masaż ciepłymi kamieni relaksuje mięśnie i pobudza krążenie pozwalając na masaż o większej intensywności.

Ułożenie kamieni na ciele w odpowiednich miejscach potęguje efekt głębokiego rozluźnienia. Masaż ciepłymi kamieniami można stosować także jako technikę relaksującą używając ich w połączeniu z olejkami aromatycznymi.

Masaż relaksacyjny ciała

Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd. Celem masażu relaksacyjnego jest całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało. Masaż ten równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Masaż aromaterapeutyczny

To masaż z wykorzystaniem esencji aromaterapeutycznych. Łączy leczniczą moc dotyku z właściwościami poszczególnych olejków, które dobierane są dla każdej osoby indywidualnie. Masaż wykonywany techniką relaksacyjną w połączeniu z muzyką relaksacyjną likwiduje skutki stresu, przyjemnie odpręża i poprawia samopoczucie. Jeśli czują się Państwo zmęczeni i zestresowani to masaż relaksacyjny z dodatkowym wykorzystaniem olejków aromatycznych z pewnością przyniesie ulgę. Redukuje napięcie mięśniowe spowodowane zmęczeniem i stresem. Poprawia samopoczucie, odpręża i relaksuje.

Masaż klasyczny

To zabieg, który w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną i mięśnie, torebki i więzadła stawowe, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, do narządów wewnętrznych włącznie. Wywiera on wpływ na organizm, leczy, a zarazem zapobiega wielu chorobom – jest najskuteczniejszy w leczeniu chorób narządu ruchu. Usuwa zaburzenia ukrwienia i przewlekłe – często bolesne napięcia mięśni, usuwa stres. Pobudzenie ukrwienia wpływa dodatnio na wygląd skóry, staje się ona różowa, odświeżona i bardziej elastyczna.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy jest formą fizycznego oddziaływania na organizm ludzki za pomocą bodźców mechanicznych, głównie pod postacią ucisku na tkanki, którego celem jest wywołanie odczynu miejscowego i ogólnego. Masaż ten ma celu wyrównywanie pewnych zaburzeń – leczeniu ich np. rozluźnianiu przykurczów mięśniowych powstałych na skutek nieodpowiednich pozycji itp. Również np. likwidacji bólu tzw. rwy kulszowej, postrzału odcinka lędźwiowego itd. Można powiedzieć, że masaż leczniczy to każda forma masażu mająca na celu leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne.

Antystresowy masaż pleców i karku

Masaż koncentrujący się na plecach. Peeling poprzedzający masaż rozgrzewa mięśnie i poprawia krążenie. Trzydziestominutowy masaż uwalnia od napięć, rozluźnia. Ciepły okład wzmacnia efekt masażu pielęgnując skórę pleców.

Masaż ujędrniająco-wyszczuplający

Ten rodzaj masażu szczególnie zalecany jest osobom z uwarunkowaniami genetycznymi do otyłości i prowadzących siedzący tryb życia. Jest to bardzo intensywny masaż wspomagający odchudzanie, wykorzystujący drenaż limfatyczny i kosmetyki antycellulitowe. Efektywność zabiegu dodatkowo zwiększana jest dzięki stosowaniu ultradźwięków. Zabieg redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę. Masaż wskazany jest w profilaktyce i leczeniu cellulitu.

Masaż bańką chińską

Wykorzystanie bańki chińskiej do walki z cellulitem jest przebojem wśród zabiegów kosmetycznych. Przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie. Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry. Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny. Poza tym masaż bańką doskonale relaksuje i uspokaja. Jest dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym. „Cellulit to problem 99% kobiet, a bańka chińska znajduje się w czołówce skutecznych oraz sprawdzonych zabiegów redukujących ten defekt. Masaż bańką chińską uelastycznia i wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa ukrwienie tkanek, dzięki czemu ułatwia penetrację preparatów wyszczuplających w głąb skóry stosowanych po zabiegu. Efektem jest wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, które były poddane masażowi.” Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, w okresie menstruacji oraz osoby mające żylaki

Masaż limfatyczny

Za pomocą rąk terapeuty usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Tempo masażu jest bardzo wolne (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie. Zabiegi mogą odbywać się nawet do kilku razy dziennie. Drenażu używa się z powodzeniem nie tylko jako masaż ogólny, ale też jako zabieg kosmetyczny twarzy. Jest leczeniem wspomagającym przy mastektomii lub obrzęku limfatycznym.

Masaż twarzy

Masaż twarzy ma działanie wybitnie upiększające i relaksujące. Wykonywany odpowiednio i regularnie podnosi poziom elastyczności skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek, ujędrnia, wygładza i poprawia ukrwienie skóry. Masaż twarzy ma również działanie antystresowe, uspokajające, minimalizuje problemy z zasypianiem i podnosi jakość snu. Ponieważ masaż też pobudza krążenie krwi, otwierają się pory, do tkanek dociera większa ilość substancji odżywczych. Rozluźnia też mięśnie, których napięcie jest przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych. Dzięki temu skóra wygładza się i wygląda młodziej. Choć masaż twarzy nie zastąpi kremu, może znacznie wzmocnić jego działanie. Uciskanie określonych punktów na twarzy poprawia ukrwienie skóry, rozluźnia mięśnie, zmniejsza obrzęk, wszelkie toksyny łatwiej są usuwane, a twarz znowu zaczyna promienieć blaskiem. Oprócz tego, masaż twarzy okazuje się być prawdziwym antidotum na męczące migreny, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bóle zatok, czy wzmożony stres. Masaż twarzy jest jedną z metod kosmetycznych. Polega on na pobudzaniu mięśni twarzy, układu krążenia. Dzięki niemu poprawia się kondycja skóry. Niektórzy uważają ten rodzaj masażu za prawdziwy eliksir młodości dla wszystkich mięśni twarzy. Masaż wzmacnia, odbudowuje i modeluje twarz na nowo. Dzięki temu masażowi skóra odzyskuje niezwykły blask, czoło staje się jędrne i pogodne, policzki uniesione wyżej i zaokrąglone, fałd nosowo-policzkowy wygładza się, owal twarzy czysto zarysowany.

Masaż dla kobiety w ciąży

Specjalna technika masażu, w pozycjach na boku i w siadzie, obejmująca m.in. odcinek lędźwiowy z zastosawaniem miękkich i twardszych piłek z wypustkami. Zmniejsza napięcie i ból szyi, barków i karku oraz obrzęki łydek i stawów skokowych. Rozluźnia, odstresowuje, relaksuje. Przeciwdziała powstawaniu żylaków. Regularnie stosowany skraca czas porodu i czyni go mniej bolesnym, zmniejsza także ryzyko komplikacji. 10. Zbawienie dla kręgosłupa
To specjalny zestaw dobrany indywidualnie do osoby i dolegliwości bólowych. Zbawienie dla kręgosłupa to połączenie masażu leczniczego z terapią fizykalną.

Terapia manualna metodą PNF

Jest metodą fizjoterapeutyczną dedykowaną przywracaniu utraconej funkcji. Polega m.in. na postrzeganiu chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała, co umożliwia bezbolesną pracę. Ruchy stosowane w tej metodzie są zgodne z naturalną pracą mięśni i stawów. Każdy ruch odbywa się w trzech płaszczyznach co wymusza zaangażowanie do pracy maksymalnej ilości włókien mięśniowych. Wielokrotnie powtarzany ruch może spowodować utworzenie nowego wzorca ruchowego czyli przywrócić przewodnictwo nerwowe w uszkodzonym obszarze.